• 28.04.2023 r. WITAJ, MAJOWA JUTRZENKO!

          • Uroczystą akademią uczniowie klasy V uczcili 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Krótko przybliżyli wydarzenia historyczne związane z ustanowieniem tego dokumentu oraz zasady jakie owa konstytucja wprowadzała. Piątoklasistów wsparła Zosia Gałwiaczek z klasy IV oraz Angelika Moryń, Nikola Mruklik i Kacper Kołodziejczyk - uczniowie klasy VIII. Dziękujemy! Organizatorem uroczystości była p. Katarzyna Szyszkowska.

          • 28.04.2023 r. WYJAZD DO MDK

          • Przedszkolaki i uczniowie klas l-lll postanowili rozpocząć majowy weekend od spektaklu w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Dzieciaki poznały nowego przyjaciela o imieniu Pinokio, który początkowo nie był dobrym wzorem do naśladowania. Ciekawość świata i tendencja do kłamania spowodowały, że chłopiec przeżył wiele niebezpiecznych przygód. Na szczęście cierpliwość i wyrozumiałość taty sprawiły, że Pinokio dorósł i zmienił się w grzecznego chłopca…

            Po spektaklu dzieci spędziły kilka wiosennych chwil w parku i na placu zabaw, które uwieczniły p. Sylwia Barańska i p. Anna Zygma.

            Organizatorem wyjazdu była p. Monika Kaczmarek.

          • 26.04.2023 r. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MEDIACJI

          • Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje, skierowany do dzieci i młodzieży, konkurs na plakat. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację i Międzynarodowy Dzień Mediacji 2023.

            Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: hulajnoga elektryczna, tablety, słuchawki bezprzewodowe, opaski Smartband, dyplomy oraz zaproszenia na spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości.

            Prace można przesyłać do dn. 09 czerwca 2023 r.

            Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 18 września 2023 r.

            Szczegóły znajdują się w regulaminie na stronie LINK - KONKURS.

          • 24.04.2023 r. CZUJESZ CHEMIĘ?

          • Ósmoklasiści zadbali, by kolejna grupa dzieci polubiła chemię. Tym razem najstarsi uczniowie zaprosili na zajęcia Jeżyki, dla których przygotowali kilka ciekawych doświadczeń. Maluchy mogły nie tylko obserwować, ale także miały szansę wcielić się w rolę chemika i aktywnie uczestniczyć w zajęciach!

            Jeżyki za udział w projekcie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkości, zaś nad prawidłowym przebiegiem doświadczeń oraz bezpieczeństwem uczniów i przedszkolaków czuwała p. Aneta Jankowska-Kisiołek.

            fot. M. Kaczmarek

          • 22.04.2023 r. DZIEŃ ZIEMI W PRZEDSZKOLU

          • Nasze przedszkolaki świętowały Międzynarodowy Dzień Ziemi przez cały tydzień. Zajęcia, w których brały udział, miały zróżnicowaną tematykę, ale wszystkie skupione były wokół zagadnień związanych z naszą planetą i tym, co robić, by być eko! Muchy wiedzą, jak ważne jest oszczędzanie wody, co zyskujemy dzięki sądzeniu drzew i dlaczego warto segregować śmieci. W kwestii tego ostatniego przeszły nawet mały egzamin praktyczny, który zaliczyły na sześć z plusem!

            Dzieci zobaczyły też, jak wyglada kropla wody, którą potem zwizualizowały. Wiedzieliście, że taka kropla ma oczka i ładnie się uśmiecha? Nie? W takim razie musicie uwierzyć nam na słowo, bo maluchy widziały to wszystko „podglądając” kroplę pod mikroskopem!

            Gdy już wiadomości zostały perfekcyjnie opanowane i utrwalone, a prace plastyczne skończone - dzieciaki wybrały się na spacer, bo żal byłoby nie wykorzystać tak pięknej pogody. Otaczająca przyroda miała dla nich wiele niespodzianek! Dzieci zajrzały w odwiedziny do ślimaków, zobaczyły, co piszczy w trawie i wypatrywały kolorowych motyli…

            Dzień Ziemi zorganizowały i o wszystkie atrakcje dla maluchów zadbały p. Sylwia Barańska i p. Monika Kaczmarek.

            fot. S. Barańska, M. Kaczmarek- więcej zdjęć na FB.

          • 24.04.2023 r. DZIEŃ ZIEMI

          • Z okazji Światowego Dnia Ziemi Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował klasowy konkurs plastyczno-techniczny na EKOPOJAZD oraz indywidualny konkurs wiedzy sprawdzający znajomość gatunków drzew. Na korytarzu pojawiła się tablica informacyjna, na której znaleźć można było ciekawostki przyrodnicze oraz podstawowe wiadomości na temat święta naszej planety.

            Dziś rozstrzygnięte zostały ww. konkursy. Kto zwyciężył?

            W konkursie "Czyj to liść?” największą wiedzą wykazali się Nikola Gałwiaczek (klasa III) i Nataniel Kwapiński (klasa VIII). Wyróżnienie otrzymali: Maria Ciupińska, Zofia Gałwiaczek, Kira Droha, Zuzanna Kuśmierz, Kornelia Chudek, Kacper Wodecki, a w konkursie na EKOPOJAZD bezkonkurencyjna okazała się klasa VI.

            Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkości, zaś konstruktorzy najlepszego EKOPOJAZDU grupowy bilet do kina!

            Wszystkim serdecznie gratulujemy!

            Z okazji Światowego Dnia Ziemi przedstawiciele SU zasadzili rośliny na szkolnym skalniaku. Uczniowie podkreślili, że dbanie o przyrodę to najlepsza inwestycja, która przyniesie w przyszłości ogromne korzyści.

            Światowy Dzień Ziemi koordynowała p. Katarzyna Zatorska.

          • 21.04.2023 r. O PUCHAR TYMBARKU

          • Stadion miejski przy ulicy Brzeźnickiej był miejscem rozgrywek XXIII Turnieju Piłki Nożnej - Z podwórka na stadion - O puchar Tymbarku. W kategorii wiekowej U12, w której grała nasza drużyna, zgłoszonych zostało 13 zespołów. Rozgrywki odbywały się w 3 grupach. Nasi piłkarze rozegrali mecze z PSP Kodrąb, PSP Przedbórz i PSP Wielgomłyny. Każde spotkanie było bardzo emocjonujące. Zajęli 3. miejsce w grupie. Na bramce bardzo dobrze spisywał się Bartosz Kowalski. Obrońcy w drużynie to: Kacper Siedlecki, Hubert Ścisłowski, Michał Chyt i Igor Woźniak. W ataku grali: Matvii Prokopchuk, Miłosz Mruklik, Sebastian Koperski. W turnieju, oprócz dobrej zabawy, zwracano uwagę na postawę fair play. Zawodnikiem wyróżniającym się pod tym względem był Sebastian Koperski.

            Wszystkim serdecznie gratulujemy. Uczniów do turnieju przygotowała p. Joanna Sukiennik.

            tekst i fot. J. Sukiennik- więcej na FB.

          • 20.04.2023 r. DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

          • Nasze przedszkolaki zorganizowały - wspólnie z p. Sylwią Barańską - DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH. Smerfy postawiły nie tylko na dobrą zabawę, ale też na naukę… Dzieci przyniosły swoje ulubione planszówki i poznały ich reguły, ćwiczyły umiejętność koncentracji, logicznego myślenia, współpracy w grupie oraz radzenia sobie z porażką. Maluchy były zachwycone spędzonym w ten sposób czasem w przedszkolu i z niecierpliwością czekają na kolejny taki dzień...

            fot. S. Barańska- więcej na FB.

          • 20.04.2023 r. KONKURS HISTORYCZNY

          • Kornelia Chudek, Julia Kipigroch, Natalia Mazik, Marta Łysik i Cyprian Kowalik wzięli udział w gminnym konkursie historycznym „Getto warszawskie - piekło w środku miasta”, którego organizatorem był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stobiecku Szlacheckim. Jury doceniło wiedzę, jaką wykazał się Cyprian tworząc prezentację multimedialną i przyznało mu l miejsce. Serdecznie gratulujemy!

            fot. K. Zatorska

          • 18.04.2023 r. GALERIA PLASTYCZNEJ TWÓRCZOŚCI

          • Uczniom klasy IV tak bardzo podobała się wystawa wiosennych prac uczniów klasy I-III, że postanowili zrobić własną. Ich pierwsze dzieła możemy oglądać już dziś w naszej galerii plastycznej twórczości. Kolejne prace pojawią się w najbliższym czasie.

            Z czwartoklasistami pracowała p. Renata Turlejska.

          • 17.04.2023 r. CZUJESZ CHEMIĘ?

          • Uczniowie klasy VIII zorganizowali dla swoich młodszych kolegów z przedszkola niezwykłą lekcję chemii, podczas której przeprowadzili kilka ciekawych eksperymentów. Maluchy mogły zaobserwować, jak zachodzi proces dyfuzji oraz jakim zmianom podlegają barwy w zależności od roztworu, w którym się aktualnie znajdują. Poza tym doświadczeni chemicy wyczarowali wodę świecącą w ciemności, stworzyli - z oleju, octu, sody i barwników - nowoczesną lampę lawę oraz pokazali, jak stworzyć prywatną tęczę. Smerfy były zachwycone, zwłaszcza że każdy z nich wcieliły się w rolę chemika i aktywnie uczestniczył w zajęciach!

            To oczywiście nie wszystkie doświadczenia, które przeprowadzili ósmoklasiści. Co tam się jeszcze działo? Koniecznie zajrzyjcie do naszej galerii, którą przygotowała p. Sylwia Barańska, żeby to sprawdzić.

            Smerfy za aktywny udział w zajęciach otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkości.

            Nad prawidłowym przebiegiem doświadczeń tej niezwykłej lekcji chemii oraz bezpieczeństwem uczniów i przedszkolaków czuwała p. Aneta Jankowska-Kisiołek, która była organizatorem tego projektu. Więcej zdjęć na FB.

          • 13.04.2023 r. ROCZNICA CHRZTU POLSKI

          • Uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w montażu słowno-muzycznym, przygotowanym przez przedstawicieli najstarszej klasy, z okazji 1057. rocznicy Chrztu Polski.

            Młodzież przybliżyła zebranym tło historyczne prezentowanego wydarzenia, postacie z nim związane oraz korzyści, jakie płynęły z przyjęcia chrztu przez Mieszka l.

            Urozmaiceniem montażu była prezentacja multimedialna, która zawierała dzieła malarskie tematycznie związane z chrztem naszego kraju, informacje na temat „Bogurodzicy” - najstarszej pieśni religijnej - oraz współczesne utwory muzyczne, których motywem przewodnim był wyżej wymieniony sakrament.

            Koordynatorem uroczystego apelu z okazji rocznicy przejęcia przez Polskę chrztu była p. Anna Bałdys.

          • 7.04.2023 r. ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

          • Światowy Dzień Zdrowia każdego roku zwraca uwagę na konkretny temat zdrowotny, który dotyczy ludzi na całym świecie. Tegoroczne hasło brzmi „Health for all” („Zdrowie dla wszystkich”). Data 7 kwietnia upamiętnia rocznicę powstania WHO w 1948 roku. W 2023 roku Światowa Organizacja Zdrowia obchodzi zatem 75 rocznicę swojego istnienia.

            Materiały WHO

            Zachęcamy do zapoznania się z materiałami Światowej Organizacji Zdrowia przygotowanymi z okazji 75-lecia jej istnienia. Na stronie WHO (https://www.who.int/campaigns/75-years-of-improving-public-health) dostępne są m.in. filmy promocyjne (w języku angielskim).

            Działania WSSE w Łodzi

            Jak co roku Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łodzi włącza się w promocję Światowego Dnia Zdrowia. W obecnej edycji zapraszamy do zapoznania się z kampanią medialną wpisującą się w temat „Health for all”, która porusza temat ogólnie pojętego zdrowia. Krótkie animacje prezentujemy tradycyjnie na naszym facebookowym profilu. (https://www.facebook.com/profile.php?id=100064879416934)

          • 7.04.2023 r. ŚWIĘTA W PRZEDSZKOLU

          • Jeżeli do tej pory nie zdecydowaliście, jak będą wyglądać wasze pisanki, świąteczny koszyczek czy wystrój domu, to koniecznie zajrzyjcie do naszej galerii, bo Smerfy i Jeżyki mają mnóstwo ciekawych pomysłów… Chcecie wielkanocnego zająca lub baranka rozmiar XXL? Nie ma problemu! Maluchy krok po kroku pokażą jak je zrobić! Wasz koszyczek przeżył już niejedną Wielkanoc i nie jest w najlepszej kondycji? Tu dzieci też podsuną ciekawe rozwiązanie - ekologiczne koszyczki zaprojektowane przez nasze maluchy sprawdzą się na pewno! Ceny jajek szokują? Postawcie na papierowe pisanki, które razem z ekologicznym koszyczkiem stworzą idealny duet! Tradycjonaliści, którzy bez prawdziwego jajka Wielkanocy sobie nie wyobrażają, też coś tutaj znajdą - Jeżyki zdradzą wam recepturę perfekcyjnego malowania pisanek, by efekt zadowolił najbardziej wymagających! Z maluchami do Świąt Wielkanocnych przygotowywały się p. Sylwia Barańska i p. Monika Kaczmarek, którym zawdzięczamy szczegółową fotorelację. Więcej na FB.

          • 6.04.2023 r. WESOŁYCH ŚWIĄT

          • Uczniowie klas l-ll ze szkolnego koła plastycznego „Mały Artysta” oraz nasi trzecioklasiści życzą wszystkim zdrowych i radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Do życzeń niespodzianka w postaci wielkanocnych prac plastycznych, które uczniowie wykonali z p. Jolantą Brzeźniak i p. Aleksandrą Porzeżynską.

            Więcej zdjęć na naszym FB.

          • 6.04.2023 r. WIOSNO, CZEKAMY!

          • Uczniowie klas l-ll tak bardzo nie mogą doczekać się ciepłej wiosny, że postanowili swoje słoneczne marzenia przenieść na papier. Mali artyści kredkami, plasteliną i kolorowym papierem zwizualizowali tę radosną porę roku, która chyba trochę o nas zapomniała… Więcej zdjęć na naszym FB.

            Prace powstały w ramach zajęć plastycznych „Mały Artysta”, które prowadzi p. Jolanta Brzeźniak.

          • 5.04.2023 r. #LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

          • W marcu nasi mali informatycy - w ramach zajęć prowadzonych przez p. Katarzynę Zatorską - skupili się na kilku zadaniach. Pierwszoklasiści konstruowali i programowali SUPERSKOCZKA, do którego bazą wyjściową były zestawy klocków Lego Prime Spike. Uczniowie budowali go przy pomocy aplikacji internetowej, a następnie wprawili w ruch. Efekty pracy zostały uwiecznione na filmikach, które znajdziecie w komentarzach. Drugo- i trzecioklasiści zaprojektowali i wydrukowali wielkanocne pisanki, wprowadzając tym samym świąteczną atmosferę do szkoły… 

             

            fot. K. Zatorska

          • 31.03.2023 r. ŚWIĄTECZNE KARTKI

          • Czy w ferworze świątecznych przygotowań pamiętaliście o kartkach z życzeniami dla najbliższych? Jeśli nie macie do tego głowy, to skorzystajcie z pomysłów naszych Smerfów, które przygotowały oryginalne kartki wielkanocne w formacie 3D. Maluchy wykazały się kreatywnością, ciekawym doborem świątecznych elementów oraz wykorzystały wiosenną kolorystyką. Taka kartka to wyjątkowa niespodzianka dla rodziny… Smerfy zaprojektowały i wykonały kartki wspólnie z p. Sylwią Barańską.

            fot. S. Barańska

          • 31.03.2023 r. ŚWIATOWY TYDZIEŃ PIENIĄDZA

          • SKO oraz biblioteka szkolna włączyły się w obchody Światowego Tygodnia Pieniądza. W ramach tego przedsięwzięcia na korytarzu pojawiła się gazetka tematyczna, klasy IV-VIII uczestniczyły w pogadankach o historii pieniądza oraz wzięły udział w konkursie matematycznym „Ile wiesz o pieniądzach?”, a dla klas l-III zorganizowany został konkurs plastyczno-techniczny na projekt skarbonki oraz turniej „Mały bankowiec”.

            Na najładniejszą skarbonkę głosowało bardzo wymagające jury - cała szkolna społeczność, zaś zwycięzców konkursów matematycznych wyłoniły p. Jolanta Brzeźniak i p. Katarzyna Szyszkowska.

            Kto wygrał? Tego dowiecie się zaglądając do naszej galerii…Więcej zdjęć na FB. Wszystkim gratulujemy!

            O upominki dla najlepszych zadbała Szkolna Kasa Oszczędności, którą opiekuje się p. J. Brzeźniak. Serdecznie dziękujemy!

            Koordynatorami projektu „Światowy Tydzień Pieniądza” były p. J. Brzeźniak, p. K. Szyszkowska i p. K. Zatorska.