Nazwa zadania:
„Utworzenie ekopracowni PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W RADZIECHOWICACH”
Wartość całkowita zadania: 61 360,80 zł
Wysokość dofinansowania ze środków WFOŚiGW w Łodzi: 57.891,00 zł
W roku szkolnym 2022/2023 opracowaliśmy projekt „Utworzenie ekopracowni PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W RADZIECHOWICACH” w ramach bloku tematycznego - Polepszenie warunków nauczania poprzez utworzenie kreatywnych i pomysłowych nowych pracowni edukacyjnych w szkołach. Projekt zgłoszony przez Gminę Ładzice na konkurs "Nasze Ekologiczne Pracownie – edycja 2023" Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi zyskał akceptację i został dofinansowany kwotą 57.891,00 zł
Nasza wymarzona zielona ekopracownia stanie się miejscem, w którym zaistnieją warunki do realizacji programu skupionego wokół zagadnień: anatomia człowieka, świat pod mikroskopem, ochrona środowiska, budowa Ziemi, nauka o klimacie i społeczne skutki jego zmian, odnawialne źródła energii, segregacja odpadów.
Aby można było w pełni wykorzystać multimedia i pracować w odpowiednich warunkach, zastosowano skuteczne zaciemnienie sali, które zapewnią estetyczne rolety w prowadnicach. Na ścianie frontowej umieszczona zostanie fototapeta, która wizualnie powiększy przestrzeń. Jej dodatkowym walorem będzie fakt, iż przedstawia leśny krajobraz zbliżony do tego za oknem.
Pojedyncze ławki uczniowskie, które ustawione będą w sali, umożliwią dowolne i szybkie aranżowanie przestrzeni sprzyjającej pracy w różnych grupach. Wiszące plansze dydaktyczne będą idealnym uzupełnieniem ekopracowni, zapewniając szybki dostęp do różnego typu schematów, wykresów czy pomocy dydaktycznych.
Zaletą sali, w której utworzona będzie „Nasza Ekologiczna Pracownia” jest odpowiednio umeblowana przestrzeń, bogato wyposażona w pomoce dydaktyczne i sprzęt multimedialny, co pozwoli wyrównać szanse edukacyjne naszych uczniów. Da im możliwość korzystania z nowoczesnych środków dydaktycznych i programów, przeprowadzania ciekawych i inspirujących doświadczeń oraz realizacji projektów badawczych. Pozwoli im docenić walory przyrodnicze ich gminy, a także uzmysłowi konieczność dbania o środowisko, w którym żyją.