• Dzień dzisiejszy

• Dzień dzisiejszy naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa w Radziechowicach Drugich mieści się w dwupoziomowym budynku, oddanym do użytku w 1958 r., a całkowicie wyremontowanym w 1996 r. W 2000 r. oddano do użytku dobudowaną przy szkole salę gimnastyczną, a dziewięć lat później docieplono część budynku głównego. W 2015 r. dokonano przebudowy fragmentu 2. kondygnacji (połączono z częścią główną obiektu boczną klatkę schodową, przeniesiono do wyremontowanej części łazienkę dla chłopców i bibliotekę). Jednocześnie przebudowano parter: stworzono nowe wejście boczne, wydzielono część korytarza, toaletę oraz 1 salę i przeniesiono tam z 2. kondygnacji działający w szkole oddział przedszkolny.
          W latach 1999-2017 w budynku funkcjonowało jedyne w gminie gimnazjum, które jest aktualnie w trakcie wygaszania. W związku z reformą oświaty w 2017 r. w budynku przeprowadzono remont. Modernizacji uległy wszystkie sale na parterze oraz dwie klasy na pierwszym piętrze, z których korzystają uczniowie szkoły podstawowej. Pracownie oraz szkolna świetlica zostały pomalowane, wyposażone w nowe meble, niezbędne pomoce dydaktyczne, gry i zabawki edukacyjne, a szatnie odpowiednio przystosowano dla nowych użytkowników. Kapitalny remont przeprowadzony został też w łazience na piętrze. Tu wymieniona została glazura i terakota oraz wszystkie sanitariaty, które dostosowano do wzrostu uczniów. Obecnie oprócz dotychczasowych uczniów, ostatnich dwóch roczników gimnazjum, w szkole funkcjonują klasy: pierwsza, trzecia, czwarta szkoły podstawowej oraz oddziały przedszkolne, do których uczęszczają 3-, 4-, 5- i 6-latki.
          Szkoła dysponuje 9 salami dydaktycznymi, w tym:
          ekopracownią „Laboratorium ekologiczne” (utworzoną w 2014 r. dzięki udziałowi szkoły w konkursie WFOŚiGW „Moja wymarzona ekopracownia”),
          pracownią informatyczną,
          klasopracowniami przedmiotowymi wyposażonymi w multimedia: biologiczną, geograficzno-historyczną, języka polskiego i języków obcych,
          klasopracowniami nauczania początkowego,
          klasopracowniami oddziałów przedszkolnych,
          nowoczesną salą gimnastyczną o pow. użytkowej 450 m kw. z zapleczem,
          salą korekcyjną o pow. 150 m kw. (ze sceną i zapleczem dla grupy teatralnej),
          świetlicą,
          biblioteką (z internetowym centrum informacji multimedialnej),
          gabinetem pedagoga,
          gabinetem profilaktycznym.